Aktualności

Członkowie Krajowego Związku Zawodowego Pracowników Medycznych Laboratoriów Diagnostycznych

31.08.2015

27 maja we Wrocławiu z inicjatywy Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pracowników Diagnostyki Medycznej i Fizjoterapii organizacje związkowe reprezentujące pracowników diagnostyki laboratoryjnej, elektroradiologii, medycyny nuklearnej, ratownictwa medycznego, fizjoterapii, masażystów, radioterapii podpisały porozumienie o wspólnym działaniu w interesie grup zawodowych reprezentowanych przez swoje organizacje.

Decyzją Zarządu Krajowego po braku odpowiedzi na nasze pismo wystosowane do MZ w czerwcu 2015 roku prof. Zembali przyłączyliśmy się do porozumienia jw.

5 sierpnia odbyło się spotkanie w MZ z wiceministrem Cezarym Cieślukowskim w towarzystwie Jakuba Bydłonia, dyrektora departamentu dialogu społecznego. Obecny był również Mateusz Komza, dyrektor departamentu spraw obronnych, zarządzania kryzysowego i ochrony informacji niejawnych.

KZZPMLD reprezentowała Iwona Kozłowska i Paweł Cofta.

Dyskusja z wiceministrem i dyrektorami trwała 3 godziny. Zgłosiliśmy swoje postulaty, które zawarte są w załącznikach 1 i 2.  Okazało się, że wszyscy jesteśmy ''wyróżnieni'' i wręcz ''traktowani specjalnie'' przez nasz resort zdrowia. Takich jak my - ''traktowanych specjalnie'' - jest w naszym systemie ochrony zdrowia ok. 70 tysięcy.

Usłyszeliśmy od wiceministra Cieślukowskiego, że nasza praca nie jest świadczeniem na rzecz pacjenta... Badania laboratoryjne nie są wpisane w świadczenia zdrowotne, dlatego nie ma podstaw, aby wygospodarować dodatkowe pieniądze i przekazać je na podwyżki dla pozostałych pracowników służby zdrowia.

Sygnatariusze porozumienia po spotkaniu podjęli decyzję o zorganizowaniu manifestacji w dniu 28 września 2015 w Warszawie. APEL

 

Iwona Kozłowska

     Przewodnicząca KZZPMLD