15 maj 2023

12-13 maja 2023 Zjazd Przewodniczących ZOZ i MZOZ KZZPMLD

0

‼️ Szanowni Państwo, Koleżanki i Koledzy,miło nam poinformować, że w dniach 12-13 maja 2023 w Warszawie odbył się kolejny ogólnopolski Zjazd Przewodniczących ZOZ i MZOZ KZZ Pracowników Medycznych Laboratoriów Diagnostycznych.

‼️ W Zjeździe wzięło udział prawie 50 przewodniczących naszych 100 organizacji członkowskich oraz nasi goście, czyli Monika Pintal-Ślimak – Prezes Krajowa Izba Diagnostów Laboratoryjnych, która na zaproszenie Przewodniczącej KZZPMLD, Karoliny Bukowskiej-Strakovej wygłosiła krótkie przemówienie oraz radcowie prawni z Kancelarii obsługującej naszą organizację.

‼️ Przez dwa dni, w towarzystwie pięknych widoków na panoramę Warszawy, omawialiśmy najważniejsze aspekty działalności naszej organizacji z ostatniego półtora roku, tj. m. in tematy dotyczące:

▶️ aktualnych zmian w prawie pracy,

▶️ wynagrodzeń w ochronie zdrowia,

▶️ zmian jakie pracownikom MLD przyniosła nowa ustawa o medycynie laboratoryjnej,

▶️ dostępu do zawodu diagnosty laboratoryjnego,

▶️ opcji rozwoju zawodowego i szkoleń ustawicznych dla techników analityki medycznej i pozostałych pracowników MLD, niebędących diagnostami laboratoryjnymi.

‼️ Wszystkim Uczestniczkom i Uczestnikom oraz zaproszonym gościom serdecznie dziękujemy za przybycie i aktywne uczestnictwo w toczących się dyskusjach i już teraz zapraszamy Przewodniczące i Przewodniczące naszych ZOZ i MZOZ na kolejne tego typu spotkanie, które odbędzie się w przyszłym roku.

‼️ Zachęcamy Państwa także do zapoznania się z galerią zdjęć ze spotkania.

[top]