25 maj 2019

2019-05-25 Decyzja o kontynuacji protestu głodowego

0

Szanowni Państwo,

25 maja 2019 roku w warszawskim szpitalu, w którym odbywa się protest głodowy, odbył się briefing prasowy z udziałem głodujących. W obliczu braku porozumienia z Ministerstwem Zdrowia Zarząd KZZPMLD wspólnie z Zarządem OZZPF zadecydował o kontynuacji protestu głodowego i zaostrzeniu pozostałych form protestu.

Diagności od poniedziałku zaostrzają protest. Kolejne nasze organizacje związkowe deklarują wstępowanie w spory zbiorowe z dyrekcjami swoich szpitali. Z okazji Dnia Diagnosty Laboratoryjnego, obchodzonego 27 maja, planujemy akcję solidarnościową z osobami głodującymi, polegającą na nieobecności w pracy na podstawie urlopu na żądanie, lub na oddawaniu krwi tak, żeby pokazać solidarność – powiedziała Agnieszka Gierszon ze Związku Zawodowego Pracowników Medycznych Laboratoriów Diagnostycznych.

Nie będzie to oznaczało paraliżu szpitali, bo nie do tego dążymy, dbamy o zdrowie naszych pacjentów. (…) Zadbamy o to, żeby badania były wykonane na czas, zwłaszcza ratujące życie, natomiast będzie nas mniej w szpitalach – podkreśliła. – Chcielibyśmy dojść do porozumienia, w rozmowach, które planowane są na przyszły tydzień – powiedziała.

Całość relacji z wydarzenia dostępna w Polsat News oraz na stronach TokFM, Polskiej Agencji Prasowej i Pulsu Biznesu.

[top]