02 paź 2019

2019-10-02 Kolejne rozmowy z Ministerstwem Zdrowia. Protest trwa!

0

Szanowni Państwo,

Przedstawiamy komunikat z kolejnych rozmów z Ministerstwem Zdrowia, które odbyły się 2 października 2019.

  • Na kolejnym spotkaniu z przedstawicielami Ministerstwa Zdrowia i NFZ zweryfikowaliśmy dane dotyczące podwyżek wynagrodzeń zasadniczych pracowników laboratoriów i fizjoterapii.
  • Minister Zdrowia opuścił spotkanie po około 15 minutach, wobec czego nie miał możliwości by zapoznać się z podsumowaniem weryfikacji, choć już na początku spotkania sam przyznał, że dane, o których wspominał w zeszłym tygodniu okazały się w części błędne lub niepełne.
  • Wychodząc zbyt wcześnie ze spotkania pan minister nie miał też możliwości przekazać mediom prawdziwych danych o podwyżkach w fizjoterapii i laboratoriach, a dane które przekazał TVP.info lub redakcji Polsat News okazały się niesprawdzone.
  • Porównując placówkę po placówce ustaliliśmy, że do dnia 2 października 2019 podwyżek ze źródeł innych niż ustawa o minimalnym wynagrodzeniu nie uzyskało nawet 70% placówek w całej Polsce.
  • Ministerstwo Zdrowia zobowiązało się więc do 4 października 2019 wezwać na rozmowy w NFZ placówki, które nie przekazały podwyżek fizjoterapeutom i pracownikom laboratoriów i przez najbliższe dwa tygodnie negocjować z ich dyrektorami, by znaleźli pieniądze na zwiększenie wynagrodzeń.Ministerstwo Zdrowia zaakceptowało postulat, by podstawą rozmów z pracodawcami była treść porozumienia przygotowanego przez związki zawodowe i zaakceptowanego przez Ministerstwo. Treść porozumienia przekażemy Państwu w toku dalszych ustaleń.
  • 16 października 2019 odbędzie się kolejne spotkanie związkowców z przedstawicielami Ministerstwa. Liczymy, że przed tym terminem odbędzie się większość spotkań w oddziałach NFZ.
  • 🔥 Do tego czasu nie zawieszamy protestu w obecnej formie 🔥

    Dziękujemy Wszystkim, którzy w deszczową pogodę towarzyszyli nam pod RDS!

Więcej info na temat naszych rozmów w:

RMF.FM
TVN24
TVN24
Rynek Zdrowia

 

 

[top]