10 lut 2022

Barometr zawodów – stanowisko Zarządu KZZPMLD

0

‼ W dniu 7 lutego opublikowano przygotowany na zlecenie Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej pod kierownictwem pani minister Marlena Maląg raport Barometr Zawodów

‼ Im dłużej go czytaliśmy, tym większe zaskoczenie budziła w nas zarówno metodologia jego przygotowania, jak i wnioski, jakie wyciągnęli jego autorzy.

‼ Mimo że na rynku pracy na pewno brakuje diagnostów laboratoryjnych i techników analityki medycznej, a od lat walczymy o utworzenie norm zatrudnienia dla naszych grup zawodowych, autorzy raportu udowodnili, że sytuacja kadrowa w obszarze medycyny laboratoryjnej jest stabilna i nie obserwuje się niedoborów

‼ Tak, jeśli do kilkuosobowej grupy uprawnionych do pracy w MLD dorzucimy 15 grup zawodowych, które do laboratoriów nie maja wstępu, być może wykażemy, że nikogo nie brakuje. Czy jednak o to chodzi?

‼ Nie mogliśmy pozostawić tego obojętnie i skierowaliśmy swoje stanowisko w tej sprawie zarówno do Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej, jak i do autorów raportu, czyli Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Krakowie. Czekamy na rzetelną korektę!

#BadaniaNieRobiąSięSame!

[top]