23 sty 2021

Poszerzenie kompetencji diagnostów laboratoryjnych

0

Szanowni Państwo,

📌 Bardzo serdecznie zapraszamy do wypełnienia ankiety (KLIK) dotyczącej poszerzenia kompetencji diagnostów laboratoryjnych o umiejętność i prawo do wykonywania szczepień ochronnych.

📌 Ankieta organizowana jest przez Krajowa Izba Diagnostów Laboratoryjnych w porozumieniu z Ministerstwo Zdrowia, które w związku z walką z epidemią #COVID19 i zwiększonym zapotrzebowaniem na członków wyjazdowych i stacjonarnych szczepiennych ekip wyjazdowych, w niedługim czasie planuje rozszerzać ustawowe kompetencje m. in. diagnostów laboratoryjnych i w tym celu uruchomić dwuetapowe i bezpłatne kursy szczepienia dla przedstawicieli kolejnych grup zawodów medycznych, wobec czego bada w ten sposób zainteresowanie wśród potencjalnych kursantów.

📌 Kursy to dla diagnostów szansa, z której warto skorzystać – umożliwią Państwu zarówno poszerzenie wiedzy i nabycie nowych, niezbywalnych umiejętności, które w przyszłości mogą przydać się nie tylko w czasie walki z kolejnymi epidemiami, ale także – być może – w dalszym rozwoju drogi zawodowej i potencjalnym wzroście wynagrodzeń.

📌 Ponadto, zgodnie z rozporządzeniem Ministra Zdrowia w sprawie szkolenia ciągłego diagnostów laboratoryjnych, udział w kursie zaowocuje zdobyciem kolejnych punktów edukacyjnych.

[top]