05 cze 2017

W sprawie protestu ratowników medycznych

0

Koleżanki i Koledzy Ratownicy!

„DZIECI GORSZEGO BOGA”

Takie hasło towarzyszyło nam wszystkim podczas manifestacji zawodów medycznych, która miała miejsce we wrześniu 2015 roku. Ówczesny Protest zorganizowały organizacje tworzące Porozumienie Organizacji Związkowych Pracowników Ochrony Zdrowia Wrocław 2015.

Dzisiaj wszyscy jesteśmy z Wami i popieramy Wasze działania zmierzające do poprawy warunków pracy i płacy. W Polsce od dziesięcioleci nasza praca jest traktowana, jako ‘służba’ a służbie płaci się symbolicznie w porównaniu do ilości wykonywanej pracy. Kolejny rząd nie widzi problemów zawodów medycznych. Ratownicy medyczni, diagności laboratoryjni, fizjoterapeuci, technicy analityki medycznej, technicy elektroradiologii, radioterapii, farmaceuci to zespół, bez którego pacjent nie otrzyma pierwszej pomocy, nie zostanie zdiagnozowany i wyleczony. Wszyscy bierzemy udział w procesie diagnostyki, leczenia i profilaktyki pacjenta. Również przedstawiciele innych zawodów medycznych; psycholodzy, dietetycy, masażyści są niezbędni w systemie i bez ich fachowej pracy trudno wyobrazić sobie współczesny proces kompleksowego leczenia. Wszyscy chcemy godnie żyć, mieć czas dla własnego rozwoju, dla rodziny, być dostępnym dla pacjenta nie po kilkunastu a nawet jak w Waszym wypadku kilkudziesięciu godzinach pracy, mieć czas na odpoczynek, ale jak widać musimy upominać się o swoje protestując. Wszyscy mamy dosyć ciągłego błagania rządzących, aby wreszcie raczyli zauważyć, że jesteśmy bardzo dobrze wykształconymi fachowcami, których zauważa się tylko podczas protestu.

Ratownicy Medyczni nie jesteście osamotnieni w swojej walce, nie jesteście dziećmi „Gorszego Boga” jesteśmy z Wami i wspólnie walczmy o godność pracy w naszych zawodach.

Sygnatariusze Porozumienia Organizacji Pracowników Ochrony Zdrowia;

Ogólnopolski Związek Zawodowy Pracowników Diagnostyki Medycznej i Fizjoterapii
Ogólnopolski Związek Zawodowy ‘Fizjoterapia”
Ogólnopolski Związek Zawodowy Techników Medycznych Elektroradiologii
Ogólnopolski Związek Zawodowy Techników Medycznych Radioterapii
Ogólnopolski Związek Zawodowy Psychologów
Krajowy Związek Zawodowy Pracowników Medycznych Laboratoriów Diagnostycznych
Międzyzakładowy Związek Zawodowy Techników Analityki Medycznej
Związek Zawodowy Pracowników Medycznych -Inowrocław
Związek Zawodowy Pracowników Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa-Lublin

W imieniu Porozumienia
Grażyna Musiałkiewicz
Przewodnicząca OZZPDMIF

[top]