21 paź 2017

Wiadomości z protestu

0

Szanowni Państwo,

Dotychczas w proteście głodowym Porozumienia Zawodów Medycznych, który nadal trwa w SPDSK przy ul. Żwirki i Wigury 63A, wzięło udział dziewięcioro przedstawicieli naszego zawodu. Dwie diagnostki laboratoryjne z OZZPDMiF dołączyły jeszcze przed ogłoszeniem oficjalnego połączenia się protestu Porozumienia Rezydentów z pozostałymi grupami zrzeszonymi w PZM, a od 16 do 21 października protestowało aż siedmioro członków naszego Związku, w tym trzy członkinie Zarządu Głównego. Protestujący diagności przyjechali z Radomska, Poznania i Warszawy.

Dziś oprócz Warszawy protest trwa już także w Łodzi, Krakowie, Szczecinie, Wrocławiu, Lesznie i Gdańsku. W Krakowie protestuje obecnie tylko jeden diagnosta, pozostali protestujący wrócili już do swoich domów.

W związku z tym chciałam serdecznie poprosić wszystkich członków Państwa zakładowych organizacji związkowych o czynne wzięcie udziału we wciąż trwającym proteście. My daliśmy przykład, pokazaliśmy, że warto, w każdej możliwej chwili promowaliśmy nasz zawód i nasze postulaty, ale już nas tam nie ma. Jest za to 6 fizjoterapeutów, 2 elektroradiologów, 2 dietetyków i kilkoro rezydentów… Nie możemy zatem zniknąć i dać o sobie łatwo zapomnieć, bądźmy tam i walczmy ramię w ramię z innymi zawodami medycznymi.

Wzięcie udziału w proteście wymaga wykorzystania własnego urlopu wypoczynkowego i pozostania na miejscu przez co najmniej 3 dni.
Protest głodowy polega na nieprzyjmowaniu pokarmów stałych, można pić wodę, ciepłe napoje i soki warzywne i owocowe.

W załączeniu przesyłam zdjęcia protestujących diagnostów – przedstawicieli KZZPMLD.

Zapraszamy!

Pozdrawiam,
Agnieszka Gierszon
Sekretarz KZZPMLD

[top]