27 mar 2021

2021-03-17 Manifestacja poparcia dla negocjatorów w czasie rozmów z MZ

0

O manifestacji pod Ministerstwem Zdrowia, w której braliśmy dziś udział wraz z Ogólnopolskim Związkiem Zawodowym Pracowników Fizjoterapii szerzej pisze portal cowzdrowiu.pl.

Manifestacja miała wymiar pokojowy, przebiegła z zachowaniem wszelkich wymagań reżimu sanitarnego, mieliśmy maseczki, zachowywaliśmy odpowiednie odstępy.

Osobom, które wzięły udział w pikiecie chodziło o to, by podkreślić swoją obecność i przypomnieć o istnieniu innych niż lekarze czy pielęgniarki grup zawodowych w ochronie zdrowia. Już kilka tygodni temu Ministerstwo Zdrowia rozpoczęło rozmowę na temat zmian wskaźników wynagrodzeń dla zawodów medycznych. W związku z tym, że od wyników tej rozmowy będą zależały nie tylko przyszłe pensje diagnostów laboratoryjnych, techników analityki medycznej czy fizjoterapetuów, ale – przede wszystkim przyszłość publicznej ochrony zdrowia w Polsce – chcieliśmy poprzez manifestację pokazać, że jeśli teraz nikt nie zauważy nas – dotychczas niewidzialnych w systemie ochrony zdrowia – sytuacja polskiego pacjenta będzie jeszcze bardziej dramatyczna.

W poniższej galerii możecie obejrzeć więcej zdjęć z manifestacji. Zapraszamy!

[top]