23 wrz 2019

23 września 2019 – początek akcji PRZESTAJEMY RATOWAĆ CHORY SYSTEM!

0

Szanowni Państwo,

dziś, 23 września 2019, zgodnie z zapowiedziami kończącymi majowy protest głodowy,  przystąpiliśmy do akcji „PRZESTAJEMY RATOWAĆ CHORY SYSTEM”. Już w pierwszym dniu do akcji dołączyły laboratoria z Lublina (dwa ośrodki), Poznania, Gniezna, Łodzi, Pabianic, Nowej Dęby, Dębicy, Jarosławia i Wadowic oraz szpitale zatrudniające pracowników laboratoriów, fizjoterapeutów i techników RTG m. in. z Kalisza, Radzynia Podlaskiego oraz Sopotu. W kolejnych dniach protest obejmować ma kolejne placówki.

Jutro, 24 września, o godzinie 13:30 w siedzibie Rady Dialogu Społecznego przy ul. Limanowskiego 23 w Warszawie odbędą się rozmowy przedstawicieli związków zawodowych (KZZPMLD, OZZPF i OZZPDMiF) z ministrem zdrowia, Łukaszem Szumowskim, na które zapraszamy jak najwięcej osób chcących wyrazić swoje poparcie dla protestujących i negocjujących.

Za pośrednictwem Ogólnopolskiego Portalu Pielęgniarek i Położnych przedstawicielki tych zawodów wyraziły poparcie dla akcji diagnostów i fizjoterapeutów.

Dyrekcja Szpitala Wojewódzkiego im. Ludwika Perzyny w Kaliszu oficjalnie popiera na swojej stronie internetowej postulaty nieobecnych w pracy diagnostów laboratoryjnych, fizjoterapeutów i techników RTG, pisząc, że liczy również na zrozumienie powodów akcji przez pacjentów oczekujących na wyniki badań laboratoryjnych i obrazowych czy fizjoterapię.

Akcją interesują się także media branżowe, ogólnopolskie i lokalne.
Dziś pisano i mówiono o niej już w:

TOK. fm – gościem Piotra Maślaka w porannej audycji była sekretarz KZZPMLD, Agnieszka Gierszon
TOK.fm  – w artykule Agnieszki Rogal
Gazeta Wyborcza
polsatnews.pl

gp24.pl
faktykaliskie.pl
onet.pl
wadowice24.pl
businessinsider.pl
politykazdrowotna.com
rynekzdrowia.pl
naszemiasto.pl Wrocław
naszemiasto.pl Skarszewy
kurierlubelski.pl
expressbydgoski.pl
radiomaryja.pl

 

 

 

 

 

 

 

[top]