22 kw. 2020

Cięcia pensji w laboratoriach i obniżenie wyceny badania SARS-CoV-2

0

Szanowni Państwo,

‼️ Pandemia #COVID19 trwa, a zapaść w ochronie zdrowia i diagnostyce laboratoryjnej pogłębia się z dnia na dzień

‼️ Docierają do nas informacje o cięciach wynagrodzeń w kolejnych laboratoriach – teraz, kiedy ich pracownicy są potrzebni bardziej niż kiedykolwiek!

‼️ Możliwość obniżki pensji wynika co prawda z zapisów tzw. „tarczy antykryzysowej”, ale – co ważne – pierwszymi ofiarami tego typu cięć stają się laboratoria, w których brakuje związków zawodowych, które mogłyby stanąć w obronie pracowników! (Jak założyć związek zawodowy w swojej firmie? -> kliknij!)

‼️ Mimo rosnących braków kadrowych i wciąż niewystarczającej liczby zlecanych testów Ministerstwo Zdrowia idzie dalej, i Zarządzeniem Prezesa NFZ, właśnie ⬇️OBNIŻA WYCENĘ⬇️ wykonania badania w kierunku #koronawirus do 280 zł!

‼️ Jak to się skończy⁉️

‼️ zarówno z rynku prywatnego, jak i „budżetowego” uciekną ostatni diagności i technicy, którzy po obniżeniu i tak niskich pensji o 20% zasilą szeregi pracowników innych branż lub bezrobotnych

‼️ laboratoria, w których pracowali pogrążą się w kryzysie lub zamkną z powodu poważnego niedoszacowania kosztów badań, co spowoduje dalszą ucieczkę pracowników

‼️ Czy badań na koronawirusa od tego przybędzie? Nie!

‼️ Błędne koło? Tak!

[top]