04 paź 2022

4 października – Senacka Komisja Zdrowia w sprawie medycyny laboratoryjnej

0

‼️ Dziś, 4 października 2022, w silnym składzie (Karolina Bukowska-Strakova, przewodnicząca KZZPMLD, Szymon Walter de Walthoffen, wiceprzewodniczący KZZPMLD, Agnieszka Gierszon, sekretarz KZZPMLD oraz Monika Pintal-Ślimak, członkini ZOZ KZZPMLD) uczestniczyliśmy w posiedzeniu Senackiej Komisji Zdrowia w Senat Rzeczypospolitej Polskiej, która w pierwszej części spotkania rozpatrywała projekt nowelizacji ustawy o medycynie laboratoryjnej.

‼️ Przed posiedzeniem Komisji udało nam się omówić najważniejsze według nas poprawki, których w dalszym ciągu wymaga ustawa, z Senatorem sprawozdawcą – Wojciech Konieczny – Senator Rzeczpospolitej Polskiej, któremu serdecznie dziękujemy za dzisiejsze spotkanie.

‼️ Na posiedzeniu wzięliśmy udział w dyskusji dotyczącej regulacji dostępu do zawodu diagnosty laboratoryjnego oraz poszerzenia kompetencji diagnostów z wyższym wykształceniem medycznym i specjalizacją.

‼️ W dalszym ciągu uważamy, że bez wprowadzenia do ustawy strategicznych zmian, zwłaszcza w kwestiach, które od kilku lat forsujemy jako bezwzględnie istotne, nowelizowana ustawa nie przyczyni się do poprawienia statusu i prestiżu zawodu diagnosty laboratoryjnego.

‼️ Więcej informacji o dzisiejszych ustaleniach znajdą Państwo w artykule portalu Rynek Zdrowia

[top]