17 mar 2020

Bulwersujące rozporządzenie Ministra Zdrowia w sprawie zdalnej autoryzacji wyników badań!

0
Szanowni Państwo,
 
‼️Ministerstwo Zdrowia chyba nie wie, co robi i jaki bunt na pokładzie mogą wywołać jego działania.
 
‼️W najgorszym momencie pandemii koronawirusa, kiedy codziennie pojawiają się dziesiątki nowych, potwierdzonych przez pracowników laboratoriów zakażeń u osób w całej Polsce, Ministerstwo funduje nam niekonsultowane, autorytarne i przepchnięte pod osłoną nocy 🤬rozporządzenie kryzysowe 🤬 w sprawie zmiany standardów, czyli wprowadzenia zdalnej autoryzacji wyników badań wykonywanych metodą automatyczną (a więc niezwiązanych stricte z diagnostyką samego wirusa SARS-CoV-2).
 
‼️Teoretycznie przepis ma obowiązywać przez 3 miesiące, ale wszyscy wiemy, że prowizorka trzyma się najmocniej, a przejściowe rozwiązania na lata goszczą w prawodawstwie!
 
‼️ #DiagnościGotowi, #TechnicyGotowi, a minister Łukasz Szumowski nie wie, czym w czasie pandemii grozi ich brak w miejscu pracy. Nie wie, czym grozi autoryzacja wyników badań przez osoby niezaznajomione ze specyfiką badań w konkretnych laboratoriach i niemające pojęcia o kompetencjach osób, które wykonały badania.
 
‼️ Panie Ministrze! Nie wystarczy raz podziękować nam w Wiadomości TVP, żeby zamydlić nam oczy! Nie jesteśmy aż tak łasi na pochwały! Nie dość, że zarabiamy marnie, a mimo wszystko robimy tak wiele dla zdrowia naszych pacjentów, ale również (niestety) na chwałę Ministerstwa Zdrowia, w tak trudnych okolicznościach po cichu wbija nam się nóż w plecy!
 
⁉️ Czujecie się Państwo docenieni? Czy właśnie odkryliście w sobie nowe pokłady energii do przejrzenia ogłoszeń o pracę w najbliższej okolicy?
 
[top]