31 sie 2015

2015.07.10 KZZPMLD członkiem Porozumienia Zawodów Medycznych

0

27 maja we Wrocławiu z inicjatywy Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pracowników Diagnostyki Medycznej i Fizjoterapii organizacje związkowe reprezentujące pracowników diagnostyki laboratoryjnej, elektroradiologii, medycyny nuklearnej, ratownictwa medycznego, fizjoterapii, masażystów, radioterapii podpisały porozumienie o wspólnym działaniu w interesie grup zawodowych reprezentowanych przez swoje organizacje.

Decyzją Zarządu Krajowego po braku odpowiedzi na nasze pismo wystosowane do MZ w czerwcu 2015 roku prof. Zembali przyłączyliśmy się do porozumienia jw.

5 sierpnia odbyło się spotkanie w MZ z wiceministrem Cezarym Cieślukowskim w towarzystwie Jakuba Bydłonia, dyrektora departamentu dialogu społecznego. Obecny był również Mateusz Komza, dyrektor departamentu spraw obronnych, zarządzania kryzysowego i ochrony informacji niejawnych.

KZZPMLD reprezentowała Iwona Kozłowska i Paweł Cofta.

Dyskusja z wiceministrem i dyrektorami trwała 3 godziny. Zgłosiliśmy swoje postulaty, które zawarte są w załącznikach 1 i 2. Okazało się, że wszyscy jesteśmy ”wyróżnieni” i wręcz ”traktowani specjalnie” przez nasz resort zdrowia. Takich jak my – ”traktowanych specjalnie” – jest w naszym systemie ochrony zdrowia ok. 70 tysięcy.

Usłyszeliśmy od wiceministra Cieślukowskiego, że nasza praca nie jest świadczeniem na rzecz pacjenta… Badania laboratoryjne nie są wpisane w świadczenia zdrowotne, dlatego nie ma podstaw, aby wygospodarować dodatkowe pieniądze i przekazać je na podwyżki dla pozostałych pracowników służby zdrowia.

Sygnatariusze porozumienia po spotkaniu podjęli decyzję o zorganizowaniu manifestacji w dniu 28 września 2015 w Warszawie. APEL

Iwona Kozłowska
Przewodnicząca KZZPMLD

[top]