10 sie 2022

Diagności degradowani ze stanowisk – związek zawodowy radzi, co robić w tej sytuacji

0

‼️ Codziennie dostajemy coraz więcej informacji na temat degradowania pracowników medycznych laboratoriów diagnostycznych na stanowiska niższe niż zajmowane przez nich do tej pory.

‼️ Diagności laboratoryjni ze specjalizacją skarżą się nam na próby przenoszenia ich przez dyrektorów na stanowisko młodszego asystenta diagnostyki laboratoryjnej i odmowę uznania specjalizacji, mimo że do tej pory, co najmniej przez ostatnie 5 lat, zatrudniano ich na stanowisku starszego asystenta diagnostyki laboratoryjnej.

‼️ Diagności laboratoryjni posiadający specjalizację I stopnia piszą nam o tym, że mimo że dotychczas wynagradzano ich według współczynnika 1,06, teraz nie otrzymują aneksów ze współczynnikiem 1,29, a ze współczynnikiem 1,02.

‼️ Otrzymujemy także skargi od sekretarek medycznych, które piszą nam m. in. o tym, że w części placówek – dla oszczędności – dyrektorzy podjęli się redukcji niektórych etatów i zamiast pełnego etatu w nowych aneksach proponują pracownikom przejście na część etatu, tak by ich wynagrodzenia nie uległy zmianie.

‼️ W ostatnich postach piszemy Wam o tym, co możecie zrobić w takiej sytuacji.

‼️ Za chaos, jakiego dawno nie mieliśmy, dziękujemy oczywiście Ministerstwu Zdrowia, a Państwa zachęcamy do zapoznania się z artykułem portalu Rynek Zdrowia.

[top]