23 maj 2018

MAJ 2018 – Protesty pracowników ochrony zdrowia

0

Szanowni Państwo,

tegoroczny maj stał się miesiącem sporów zbiorowych prowadzonych przez pracowników ochrony zdrowia w kilku miastach Polski.

21 maja 2018 w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym im. K. S. Wyszyńskiego w Lublinie przeciw warunkom płacy i pracy zaprotestowało ponad 150 pielęgniarek, które złożyły w kadrach zwolnienia lekarskie i nie stawiły się w pracy, co wstrzymało proces planowych przyjęć pacjentów oraz zablokowało działanie bloku operacyjnego (więcej informacji tutaj klik)

Również 21 maja 2018 Samorządny Niezależny Związek Zawodowy Pracowników Medycznych Szpitala Wielospecjalistycznego im. dra L. Błażka w Inowrocławiu rozpoczął akcję protestacyjną na terenie zakładu pracy. Protest jest następstwem braku porozumienia w przebiegu sporu zbiorowego z dyrekcją szpitala, więcej szczegółów na temat akcji można znaleźć na facebookowym profilu organizatorów (klik). W protest zaangażowani są diagności laboratoryjni i technicy analityki oraz pomoce laboratoryjne!

23 maja 2018 do protestów pracowników ochrony zdrowia dołączyli pracownicy szpitala z Ostrowca Świętokrzyskiego. W spór zaangażowane są wspólnie zakładowe organizacje związkowe OZZPiP, techników RTG, pracowników ogólnych, NSZZ „Solidarność” oraz ostrowiecki oddział #kzzpmld! Więcej informacji pod adresem klik.

Trzymamy kciuki za powodzenie negocjacji z dyrekcjami szpitali!

[top]