01 cze 2021

Zmiana zasad wypłacania dodatków COVIDowych!

0

‼ UWAGA, UWAGA!

‼ Dotychczasowe zasady wypłacania dodatków za pracę przy zwalczaniu epidemii #COVID19 były na tyle niejasne i konfliktogenne, że na ich mocy dodatkowe wynagrodzenie otrzymało max. 10% pracowników laboratoriów!

‼ Obecna propozycja Ministerstwo Zdrowia to policzek dla diagnostów laboratoryjnych, techników analityki medycznej i pozostałych pracowników MLD!

‼ Nie dość, że od listopada 2020r. Ministerstwo robiło wszystko, żeby jasno i klarownie nie odpowiedzieć na nasze pytania związane z zasadami przyznawania dodatków!

‼ Teraz następuje zmiana zasad!

‼ W myśl nowego brzmienia polecenia, od czerwca 2021r. dodatki COVIDowe otrzymają jedynie:

🔴 osoby wykonujące zawody medyczne oraz osoby niewykonujące zawodów medycznych, które przez co najmniej 21 dni, w okresie od 4 września 2020 r. do 31 maja 2021 r., uczestniczyły w podmiotach leczniczych udzielających świadczeń w zakresie TRANSPORTU SANITARNEGO, w związku przeciwdziałaniem COVID-19 w udzielaniu tych świadczeń i miały bezpośredni kontakt z pacjentami z podejrzeniem i zakażeniem wirusem SARS-CoV-2,

🔴 osoby zatrudnione w szpitalach II poziomu zabezpieczenia COVIDowego, które wykonują zawód medyczny, uczestniczą w udzielaniu świadczeń zdrowotnych w oddziałach przeznaczonych wyłącznie dla tzw. pacjentów covidowych, czyli pacjentów z podejrzeniem i z zakażeniem wirusem SARS-CoV-2 ORAZ mają bezpośredni kontakt z pacjentami z podejrzeniem i zakażeniem wirusem SARS-CoV-2.

‼ Od 1 czerwca NFZ nie będzie już wypłacał placówkom pieniędzy na wypłatę dodatków personelowi medycznemu ze szpitali III poziomu oraz pracownikom pogotowia i izb przyjęć.

‼#BadaniaNieRobiąSięSame, ale pan minister Adam Niedzielski chyba jeszcze o tym nie wie… 😡

[top]