08 kw. 2019

2019-04-08 Popieramy STRAJK NAUCZYCIELI!

0

Popieramy Nauczycieli!!

Popieramy ich żądania i popieramy ich protest oraz trzymamy kciuki, żeby mimo niesprzyjającej sytuacji, hejtu płynącego z mediów i internetowych komentarzy, nie przyjęli kuriozalnych propozycji składanych przez rząd, tylko dopięli swego i zmienili los swój i tych, którzy zajmą ich miejsce w kolejnych latach!

Przy okazji strajku, który dziś sparaliżował polski system edukacji, i my otrzymujemy od Państwa zapytania: „kiedy my?”, „co robią nasze związki”?

Wyjaśniamy więc, że tak samo jak u nauczycieli, tak i u nas – ogólnopolski strajk nie jest i nie może być pierwszym etapem wyrażania naszego niezadowolenia. Strajk, który może spowodować powstrzymanie się części osób od pracy może wynikać jedynie z poprawnie przeprowadzonej i czasochłonnej procedury sporów zbiorowych, w które mogą wejść jedynie ORGANIZACJE ZWIĄZKOWE z DYREKTORAMI swoich szpitali. Co więcej – strajk możliwy jest tylko w momencie, gdy ponad połowa WSZYSTKICH pracowników danego szpitala (a więc nie tylko pracownicy laboratorium, ale też lekarze, pielęgniarki, ratownicy czy administracja) weźmie udział w referendum strajkowym i większością głosów opowie się za strajkiem.

Krajowy zarząd organizacji związkowej pomaga w koordynacji akcji oraz pokrywa koszty wynagrodzenia mediatora, jednak to od zakładowych organizacji związkowych zależy czy – i kiedy – rozpoczną procedury sporów zbiorowych.

Więcej o etapach sporu zbiorowego (żądania, rokowania, mediacje, referendum), który może doprowadzić do strajku przeczytacie Państwo tutaj.

W razie pytań zapraszamy do kontaktu!

 

[top]